FİYAT TEKLİFİ AL
Dijital Pazarlama
Content Marketing
(içerik pazarlaması)
Content Marketing (İçerik pazarlaması), günümüzde markaların en çok tercih ettiği pazarlama yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. firmalar, markalarının tanıtımını yapmak için web siteleri ve sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmaya başlamışlardır. Tanıtımları, sponsorlu reklamlar aracılığı ile yapabildikleri gibi tek seferlik bir yatırım ile de yapılabilmektedir. Bunun en iyi yöntemi ise SEO yani arama motoru optimizasyonudur. Seo, web siteleriniz ve sosyal medya hesaplarınızdaki içeriklerinizi Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarına tanıtmak olarak açıklanabilir. Web sitenizde bulunan tanıtım yazısını kullanıcıların arama yaptıkları kelimelere göre oluşturmak da diyebiliriz. Sadece bunlarla kısıtlı olmadığını bilmek gerek. Çünkü seo, çok teknik ve detaylı bir konudur. Uzmanlaşmak zaman ister. İşlerinizin yoğunluğundan öğrenmek için vakit ayırmaktansa, seo danışmanlığı veren ajans ile çalışmak daha doğru olacaktır. Öğrenmek için vakit ayırmaktansa, sizin için ihtiyaç duyabileceğiniz içerik pazarlama stratejisi sunan bir ajansla çalışmak vakitten tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde bütün enerjinizi ve vaktinizi kendi işinizi ilerletmek için kullanabilirsiniz. 

İçerik Pazarlaması nasıl yapılır?

 Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için yapılacak doğru bir içerik pazarlama stratejisi ile web sitenizi ilk defa ziyaret eden kişileri, eski müşterilerinizi veya sizi tanıyan ama sizden alışveriş yapmamış insanları müşteriniz haline getirebilirsiniz. İçerik pazarlaması, günümüzde markaların en çok tercih ettiği pazarlama yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Çünkü maliyet bakımından geleneksel yöntemlere göre daha uygundur, bir seferlik yatırım ister ve ömür boyu kullanım sunar. Nette Interactive olarak marka bilinirliğinizi arttırmak, aylık ve yıllık hedeflerinize ulaştırmak için çalışmaktayız. İçerikler ile hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlayacak bir strateji geliştirmesi, ajansların en büyük faydalarından birisidir. İçerik pazarlama stratejisi büyük markaların en çok verim aldığı yöntemlerin başında gelir. Siz de markanızı bir adım ileriye taşımak için seo danışmanlığı veren bir ajans ile çalışabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ajansınıza yapmakta olduğunuz işi bütün ayrıntıları ile açıklamak, hedef kitlenizi net olarak belirtmek ve onlardan ne türlü beklentiniz olduğunu söylemektir. Marka bilinirliğinizi mi artırmak istiyorsunuz, yoksa satışlarınızı artırmak mı? Bunları net bir şekilde belirtmek, ajansınızdan verim almanızı sağlayacaktır.

 İyi bir SEO çalışması için neler yapılmalıdır? 

Ajansınıza, müşterilerinize vaat ettiğiniz şeylerden bahsetmeniz önemlidir. Müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri, ayrıcalıkları ve kampanyaları net bir şekilde belirlemeniz, oluşturulacak olan içerik pazarlamasından en iyi şekilde verim almanızı sağlar. Ayrıca içerik pazarlamasının temelinde de bu mantığın yattığını belirtmeliyiz. Yani o içeriklerin oluşturulma amacı bir nevi ürün veya hizmetlerinizi müşterilerinize dolaylı olarak, bilgi verici içeriklerle tanıtmaktır.