Kreatif Çözümler

Banner Tasarımı

Banner Tasarımı Nedir?

Dijital reklam çalışmalarının bir parçasını oluşturan banner tasarımları, reklam sürecinin başarısını etkileyen unsurlardan biridir. Yaratıcı ve ilgi çekici tasarımlarla oluşturulan banner reklamlar sayesinde tıklanma oranları önemli ölçüde artmaktadır. Üstelik çoklu banner reklamlar arasındaki rekabet düşünüldüğünde, mesajdan tasarımın estetiğine kadar her nokta ve detay reklamın başarısını etkileyebilir. Bu nedenle en iyi ve en başarılı banner tasarımları, banner tasarımında reklam ilkeleri göz önünde bulundurularak oluşturulabilir.

Banner Reklamcılık Nedir?

Banner reklamcılık, bir web sitesinin veya çevrimiçi medya mülkünün üst, alt veya yan taraflarına uzanan dikdörtgen bir grafik ekranın kullanımını ifade eder. Yatay banner reklam türüne büyük afiş, dikey afişlere gökdelen denir ve bir web sayfasının kenar çubuklarında konumlandırılır. Banner reklamlar, metne dayalı olmaktan ziyade resim tabanlıdır ve popüler bir çevrimiçi reklamcılık biçimidir. Banner reklamcılığın amacı, bir markayı tanıtmak ve/veya ana web sitesinden ziyaretçilerin reklam verenin web sitesine gitmesini sağlamaktır. Potansiyel müşteri sayılan hedef kitlelerin zahmetsiz yollarla markanızdan haberdar olmasını sağlama amacı taşıyan banner tasarımları, hem markanın kendi sitesi, hem de yabancı web sitesi kaynakları üzerinden yayınlanabilir.

Banner Tasarımları Nasıl Özelleştirilir?

İnternet sitelerinin kullanıcı tarafından görülen köşe ve başlıklarına yerleştirilen banner reklamlar, görsel yönü ağırlıklı, ziyaretçilerin dikkatini çeken tasarımlara sahip reklam biçimleridir. Site trafiğini organik olarak arttırmaya yarayan bu tasarımlar, kampanya, ürün ve hizmet tanıtımı aşamalarında büyük etki uyandırır. Banner reklamları, tıklandığında direkt olarak siteye yönlendirme yapar, bu sayede site ziyaret oranlarında başarı yakalanması amaçlanır. Banner tasarımlarında başarıyı arttırmak için markanız için en etkili banner tasarımı olan ölçümler yapılabilir. Çoklu banner tasarımları ile A/B test yöntemleri kullanılarak en doğru tasarım üzerinde özelleştirme yapılabilmektedir. Bunun dışında genel banner tasarım ilkeleri ve ajans deneyimleri, banner tasarımlarında verimlilik üzerine kuruludur. Markanızın hedef kitlesine uygun olarak yayınlanan banner reklamlar, bütçesi düşük, etkisi yüksek pazarlama araçları arasında yer alır. Görsel ağırlıklı tasarlanan bu reklamlar, aynı zamanda marka ve hizmet bilinirliğinde de olumlu rol oynar.

Nette, markanız ürün, hizmet ve kampanyalarına uygun banner tasarımı çalışmaları düzenleyerek organik site trafiğini arttırmayı ve marka bilinirliği sağlamayı amaçlar.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close