Kreatif Çözümler

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, markanızın müşterilerine sunduğu kimlik çalışmalarına denir. Firmanızın dış dünyaya açılan kapısı şeklinde nitelendirilebilen kurumsal kimlik, müşterilerin firma hakkında ilk izlenimlerinin oluşmasını sağlar. Bu nedenle bir markanın güçlü bir kurumsal kimliğe sahip olması, olumlu bir ilk izlenim bırakması açısından büyük önem taşır.

Kurumsal Kimlik Nasıl Yapılır?

Verdiğiniz hizmetler, müşteri portföyünüz ve çalışma prensibiniz bir markanın değerlerini belirlese de, kurumsal kimlik çalışmaları, markanızın görsel ve işitsel çalışmaları kapsamında önemli faktörlerden biridir. Kullanıcı ve müşteri kitlesini üzerinde ilk izlenim oluşturan bu faktörler, insanların firmanız üzerinde fikir sahibi olmasına neden olur. Özellikle markanın kuruluşu döneminde detaylı bir çalışma gerektiren kurumsal kimlik hazırlama aşaması, birden fazla ögenin uyum içinde kullanılması ve bir bütün oluşturmasıyla tamamlanır.

Kurumsal Kimlik Unsurları Nelerdir?

Müşterilerin markanız ile ilgili gördüğü ilk unsur olan logo tasarımı, kurumsal kimlik çalışmalarının en önemli adımlarından biridir. Firmanıza uygun renk ve yazı kombinasyonlarının kullanıldığı logo, firmanız için vesikalık haline gelir. Bunun yanı sıra, güçlü ve akılda kalıcı bir slogan çalışması da müşterilerinizin ve kullanıcılarınızın dikkatini çekerek onları hizmet almaya ve harekete geçmeye yönlendirir. Aynı zamanda rakipler arasında öne çıkmanızı ve markanızın tanınmasını sağlar. Müşterilerin markanız hakkında edindiği ilk izlenimin tamamı, kurumsal kimlik örneği olarak adlandırılabilir.

Kurumsal Kimliğin Amacı Nedir?

Markanızı daha prestijli bir noktaya taşımak, müşterilerinizin gözünde kalitenizi arttırmak ve tutarlı bir marka imajı yaratmak için hazırlanan kurumsal kimlik çalışmaları, firmanızı daha akılda kalıcı ve kolay tanınabilir bir marka haline getirir. Kurumsal kimlik tasarımı, uzun vadede ve her alanda tercih edilmek için kurgulanır, bu sayede hem geleneksel pazarlama, hem de dijital üzerinde aynı logo, slogan, yazı biçimi ve hatta marka renklerini kullanabilirsiniz. Tüm alanlarda aynı imaja sahip olmak markanızın güvenilirliğini arttırır ve müşterilerinizin gözünde olumlu bir etki bırakır. Aynı zamanda marka ile bütünleşen kurumsal kimlik içeriği, çeşitli alanlarda firmanızın imzası haline gelir.

Nette Interactive, sizin için en uygun kurumsal kimlik çalışmasını kurgulayarak markanıza her alanda tanınabilecek bir kurumsal imaj yaratır.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close