Kreatif Çözümler

Landing Page Tasarımı

Landing Page Nedir?

İnternet sitelerinin açılış sayfası olarak adlandırılan landing page, bir marka veya firmayla iletişime geçilen ilk alanlardan biridir. İnternet kullanıcılarının bir site linkine tıkladıklarında karşılarına çıkan sayfa olan landing page, ilk izlenim açısından büyük bir önem taşır. Müşteride olumlu bir ilk izlenim bırakmak, dikkatini çekmek ve etkili bir pazarlama stratejisi için zemin hazırlamanızı sağlayan açılış sayfası, tasarımdan içeriğe kadar birçok alanda güçlü bit etkiye sahip olmalıdır.

Landing Page Tasarımı Nasıl Yapılır?

Markanıza çarpıcı bir landing page tasarımı yapmak, site dönüşüm oranlarınızı arttırarak müşterilerin hizmetleriniz hakkında fikir sahibi olmasına yardımcı olur. Akılda kalıcı ve marka kimliğinizi yansıtan bir landing page tasarımı yapmak için göz önünde bulundurulması gereken birtakım faktörler vardır.

  1. Hedef Kitle Analizi

Ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi belirleyerek uygun bir landing page çalışması yapmak; slogan, logo ve hizmet yönetimi belirlemede size yardımcı olur.

    2. Slogan ve Logo Tasarımı

Ürün ve hizmetlerinizi anlatan slogan çalışmaları, kullanıcının dikkatini çekerek site ziyaret sürelerini arttırır, aynı zamanda detaylı bilgi almak için ziyaretçileri harekete geçirir. Marka kimliğini yansıtan logo tasarımı da kurumsal kimlik itibar yönetimi aşamasında etkili bir adım olarak öne çıkar.

    3. Dikkat Çekici Görsel Kullanımı

Landing page yönetimi aşamasında en önemli faktörlerden biri olan görsel kullanımı, ziyaretçinin dikkatini çekmek ve ürün veya hizmet hakkında bilgi almaya teşvik aşamasında büyük bir rol oynar.

 

Etkili Bir Landing Page Tasarımının Avantajları Nelerdir?

Kullanıcının dikkatini çekecek, ürün ya da hizmet hakkında daha fazla bilgi almak isteyeceği bir açılış sayfası hazırlamak, potansiyel müşterilerinizi bilgilendirme ve yönetme aşamasında size önemli bir katkı sağlar. Aynı zamanda etkili bir landing page tasarımının marka ve hizmet açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

  • Siteye giriş yapan kullanıcıyı potansiyel müşteriye dönüştürmek
  • Hizmet ve ürünlerinizi akılda kalıcı bir tasarımla aktarmak
  • Markanızın sloganını, mottonuzu ve vaat ettiklerinizi kullanıcıya anında aktarmak
  • Site içi dönüşüm oranlarını yükselterek elde edilen verileri efektif bir şekilde kullanmak

 

Nette Interactive, markanız, ürününüz veya hizmetiniz için en etkili landing page tasarımını oluşturarak müşteri memnuniyetini arttırır, kurumsal kimliğinizi güçlendirir ve marka bilinirliğinizi yükseltir.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close