Kreatif Çözümler

Marka Tasarımı

Marka Tasarımı Nedir?

Tıpkı bir düşünceyi hayata geçirmek için plan yapıldığı gibi, firmalar da ürün ve hizmetlerini duyurmak ve satış yapmak için bir marka imajına ihtiyaç duyar. Kurumsal bir kimlik oluşturmak, müşterilerinizin güven duygusunu kazanmak için en önemli etkenlerden biridir. Aynı zamanda kurumsal bir kimliğin doğru ve etkili bir şekilde müşteriye aktarılması, marka imajının oluşturulması ile gerçekleştirilebilir. Kendi içinde aşamalara ayrılan marka tasarım süreci, fikrinizi sıfırdan teslim alıp tamamlanmış bir imaj tasarımı ile teslim edilir.

Marka Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Markanıza oluşturulan kurumsal tasarım ve imaj çalışmaları, verdiğiniz hizmet, ürün tanıtımı, hedef kitle ve pazarlama çalışmalarıyla belirlenir. Her markanın ihtiyacı olan hizmet farklıdır, bu nedenle marka tasarımı çalışmaları firmaya özel olarak yürütülür. Birçok aşamadan oluşan marka tasarımı, yalnızca fikir düzeyinde olan bir markanın fiziksel olarak her ihtiyacının giderilmesi ile son bulur. İlk aşamalardan biri olan kurumsal logo tasarımı, markanızın hem dijital, hem de geleneksel yollardan portresi niteliği taşır,bu nedenle logo tasarım süreci oldukça önemlidir. Aynı zamanda markanızın her alanda imzası haline gelecek bir font çalışması ile kurumsal yazı tipi belirlenir. Firmanızın hizmetlerini veya ürünlerini tanıtma aşamasında yapılan hikayeleştirme, potansiyel müşterileriniz üzerinde akılda kalıcı bir etki yaratır, aynı zamanda pazarlaması yapılan ürün veya hizmetin daha iyi anlaşılmasını sağlar. Bir markanın tüketiciye sağladığı imaj ve algı; tüketicide güven ve kalite duygusu oluşturmalıdır, bu nedenle tanıtım ve pazarlama, markanın oluşturulan kişiliği üzerinden yapılır.

Marka Tasarımı Dijitale Nasıl Taşınır?

Geleneksel pazarlama kaynaklarının yanı sıra, markaların dijital kimlik kurguları da büyük önem taşır. Etkili bir web site tasarımı, doğru pazarlama stratejileri ve planlı gerçekleştirilen reklam çalışmaları ile markanız dijital dünyada da güçlü bir şekilde temsil edilir. Akılda kalıcı kampanya ve tanıtım kurguları ile kurumsal kimliğiniz ön planda tutulur. Potansiyel müşterilerinize kaliteli bir imaj çizilerek, akılda kalıcı, prestijli ve güvenilir bir marka tasarımı yapılır.

 

Nette, hem dijital, hem de geleneksel pazarda kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtacak marka tasarım aşamalarını gerçekleştirerek firmanızın imajını yeniden yaratır.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close