Kreatif Çözümler

Video Prodüksiyon

Video Prodüksiyon Nedir?

Markaların reklam ve tanıtım hizmetleri için kullanılan video prodüksiyon süreçleri, detaylı bir tasarım, çekim ve düzenleme aşamasından geçer. Geleneksel kanalların yanı sıra, dijital kanallarda da hedef kitlesine ulaşmada büyük bir etkiye sahip olan video prodüksiyon, satışlarınıza da olumlu etki eder. Video prodüksiyon süreci 3 ana adımdan oluşur: video için stratejinizi ve senaryonuzu belirlemek için planlama aşaması olan prodüksiyon öncesi, videonun çekildiği aşama prodüksiyon ve son olarak düzenlemeyi içeren post prodüksiyon video, müzik ve diğer efektler ekleme.

Video Prodüksiyon Süreci Nasıl İşler?

Üretim öncesi Sürecin ilk aşaması üretim öncesidir. Esasen, ön prodüksiyon, videonuz için planın haritasını çıkaracağınız yerdir. Ne üreteceğinizi, kimin için üreteceğinizi, videoyu yapmak için hangi kaynaklara ihtiyacınız olacağını ve yapım süresinin ne kadar süreceğinin belirlendiği aşamadır. Detaylı bir planlama sürecinden geçen video prodüksiyon, firmanın hedef kitlesine, tanıtım ve hizmet planlamasına göre değişkenlik gösterebilir. Hedef Belirleme Planlamaya başlamadan önce, bu videonun arkasındaki hedefleri tanımlamanız gerekir. Reklam kanallarının belirlenmesi, reklam içeriği ve mesajının oluşturulması video prodüksiyon çalışmalarının genel hatlarını tanımlar. Diğer tüm içerik türleri gibi, bir videonun da en başından projeye rehberlik etmesi ve başarılı olup olmadığını ölçmesi için bir hedef kitleye ihtiyacı vardır. Planlama yapılırken göz önünde bulundurulan önemli unsurlardan biri olan hedef kitle belirleme, video prodüksiyon sürecini büyük ölçüde şekillendirir. Markanın tanıtmak istediği ürün, kampanya gibi hizmetler hedef kitlelere göre kurgulanır ve çekim aşamasına geçilir. Hedef kitle belirleme sürecinde tanıtımı yapılan hizmetlerin büyük bir önemi vardır.

Video Prodüksiyon Süreci Nasıl Tamamlanır?

Tanıtımı yapılmak istenen ürün veya hizmetlerin yaratıcılıkla birleştiği bu noktada, akılda kalıcı ve göz alıcı bir çekim süreci gerçekleşir. Farklı platformlarda kullanılmak üzere geliştirilen video prodüksiyon hizmeti, geleneksel pazarın yanı sıra, dijital alanda da kullanılabilir hale getirilir. Profesyonel çekim teknikleriyle birlikte editoryal süreç tamamlanır. Tanıtım filmi çeşitli platformlarda kullanılmak üzere üreticilere dağıtılır.

Nette, markanız hedef kitlesine en uygun reklam hizmeti planlamasını yaparak profesyonel ekip eşliğinde video prodüksiyon sürecini hayata geçirir.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close