Kreatif Çözümler

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, bir marka veya firmanın internet sitesi içerisindeki birçok farklı unsur ve fonksiyonları kapsar. Web tasarımının farklı alanları arasında web grafik tasarımı; kullanıcı arayüzü tasarımı (UI tasarımı); standartlaştırılmış kod ve özel yazılım dahil olmak üzere yazma; kullanıcı deneyimi tasarımı (UX tasarımı); ve arama motoru optimizasyonu bulunur. Markanızın dijital yüzü olarak tanımlanan web tasarımı, potansiyel müşterilerinizin markanıza dair sitede gördüğü tüm unsurları kapsar.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Markanızı dijitalde temsil etmek için gerekli tüm çalışmaları kapsayan web tasarım, markanın web sitesinde bulunan özellikler ile şekillenir. Grafik Kullanımı: Web tasarım aşamasında en çok önem verilen unsurlardan biridir. Web sitesinin tasarım aşamasında kullanılan dengeli grafikler, slider tasarımları, slogan ve logo yerleştirmeleri grafik kullanımı altında toplanır. Renk Tasarımı: Markaların web sitelerinde kullanılan renk unsurları, butonlar ve yönlendirmeler, firmanın logo renklerine göre şekillendirilir. Bu sayede site genelinde uyum ve bütünlük sağlanır. UI/UX Tasarımı: Web tasarım aşamasında en çok dikkat edilen unsurlardan biri olan UI/UX, site ziyaretçilerinin maksimum performansı almasını amaçlayarak kurgulanır. Bir markanın dijital katalogu niteliğinde olan web tasarım, ürün ve hizmetleri en iyi şekilde anlatmak için tasarlanır. Web Sitesi İçerikleri: Tasarımı yapılan markanın slogan, vizyon, hizmet tanıtım ve bloglarının tümüne site içerikleri adı verilir. Markaya dair yapılan her tasarım, içeriklerle desteklenerek ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi amaçlar.

Güçlü Bir Web Tasarım Markanıza Ne Katar?

Markanızın dijitaldeki temsilcisi olan internet sitesi, profesyonel web tasarım hizmetiyle şekillenir. Hedef kitleye yönelik oluşturulan web tasarım aşaması, internet sitenize yapılan ziyaretleri ve ziyaretçilerin site üzerinde geçirdiği zamanı arttırmayı amaçlar. Güçlü bir web tasarım, kurumunuzun dijital imajını geliştirerek hedef kitlenizi olumlu yönde etkiler. Satış, talep ve pazarlamayı artırmada önemli bir rol oynayan web tasarım hizmeti, markanızın dijital yönünü güçlü kılarak prestijini artırır. Rakiplerinizden bir adım önde olmak ve gücünüzü dijitalde kanıtlamak isterseniz profesyonel web tasarım hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 

Nette, kurumsal imajınıza uygun web tasarımı hizmeti vererek markanızı dijitalde güçlü bir şekilde temsil eder.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close