Yazılım Geliştirme

E-ticaret Sitesi

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, marka ve firmaların internet aracılığıyla ürün ve hizmetlerini satışa sunmalarına denir. Çeşitli ödeme ve kargo entegrasyonları oluşturarak kurulan e-ticaret sitesi yazılımları, kullanıcıların online üzerinden sipariş oluşturmasına, farklı seçenekler ile ödeme yapmasına ve markanın ürünlerini satın almasına olanak sağlar. Binlerce ürünün tek bir site altında satışa sunulmasına imkan tanıyan e-ticaret sitesi kurulumu gelişmiş yazılım ve platformlarda gerçekleşir.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Markasını dijital ortama taşımak ve satışlarını online üzerinden gerçekleştirmek isteyen firmalar tarafından tercih edilen e-ticaret siteleri, kurumu öncesi ve kurum esnasında birçok gereklilik barındırır. Bunlardan en önemlisi olan güçlü bir altyapı, kurulan internet sitesinin uzun ömürlü ve güvenilir olması açısından en önemli faktörlerden biridir. Aynı zamanda stok yönetimi, firmanın müşterilerine kesintisiz ürün gönderimi yapabilmesini sağlar. Bunun yanı sıra, ödeme ve kargo çeşitliliği de online satış platformu tasarlarken dikkat edilmesi gereken özellikler arasındadır. Online ortamda satış yapabilmek için, e-ticaret satış sitesi kurulumunda, kurumsal sitelerden farklı yazılım platformları tercih edilmelidir.

En Gelişmiş E-Ticaret Sitesi Yazılımları Nelerdir?

E-ticaret siteleri, programlama açısından kurumsal siteler ile eş değer değildir. Ürün ve hizmet satışlarının gerçekleştirildiği e-ticaret siteleri, kurulum aşamasında daha gelişmiş yazılım programlarına ihtiyaç duyar. Kendi içinde farklı dallara ayrılan online satış siteleri, yazıldığı program üzerinde aktif olarak entegre, geliştirme ve yenileme ihtiyacı duyabilir. Günümüzde en gelişmiş e-ticaret sitesi programları arasında Opencart ve Magento gelmektedir. Bu iki yazılım programı, kullanım alanına göre sitenizi ürün ve hizmet satışına hazır hale getirir. Aynı zamanda site üzerinde düzenli olarak ürün ve stok yenileme, ödeme, kargo ve fatura entegrasyonları yapmanıza olanak sağlar. Yapılan alışverişleri hem satıcı hem de kullanıcı için güvenli bir hale getiren bu programlar, analiz ve faturalama özellikleri sayesinde kullanıcı kart ve alışveriş bilgilerini raporlar ve sisteminde depolar. İnternet üzerinden ürün satmak isteyen marka ve firmalar için olmazsa olmazlardan biri olan e-ticaret sitesi, markanızı dijitalde büyütmenin en önemli adımlarından biridir. Nette, deneyimli yazılımcı ekibi ile e-ticaret sitenizi en gelişmiş yazılım programları ile tasarlar, geliştirir ve sitenizi online satışa hazır hale getirir.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close