E-ticaret Sitesi

Magento

Magento Nedir?

 

2008 yılında kurulan ve günümüzde Adobe tarafından geliştirilmeye devam edilen Magento, açık kaynaklı bir PHP çözümüdür. E-ticaret siteleri için kullanılan Magento, en gelişmiş e-ticaret web yazılımı platformlarından biridir. Açık kaynaklı bir platform olması, satıcıların kendi ürün sayfalarını ve site tasarımlarını yapmalarına olanak tanır. Aynı zamanda site düzenini istediğiniz zaman değiştirmeye ve siteye çeşitli ödeme yöntemleri entegre etmenize de imkan sunar.

Açık Kaynak Kodu Nedir?

Web site tasarımları ve büyük çaplı projeler için sıklıkla kullanılan açık kaynak kodlu yazılımlar, hem yazılımcıya hem de kullanıcıya sağladığı kolaylıklar sayesinde popülerliğini arttıran kodlama modellerinden biridir. Özellikle e-ticaret platformlarında tercih edilen bu yazılım sistemi, yazılımcının siteyi istediği zaman yenilemesine ve geliştirmesine olanak sağlar. Bu sayede sitenin durmaksızın geliştirilmesi ve iyileştirilmesine katkıda bulunur. Açık kaynak kodu, kullanıldığı yazılım sistemlerinin güvenliğini arttırarak sitedeki olası güvenlik açıklarının tespit edilmesinde ve anında müdahale edilmesine yardımcı olur. Bu sayede yazılımı tamamlanan internet sitesi, kullanıcı için daha güvenli hale gelir. Kullanıcı kişisel bilgilerinin toplandığı e-ticaret web sistemleri, açık kaynak kodlu yazılımlar ile güvence altına alınır. E-ticaret altyapısı olarak sıklıkla tercih edilen açık kaynak kodlu yazılımlar, sistemin sürekli olarak güncel kalmasının önünü açar.

Magento Avantajları Nelerdir?

Geniş ölçekli bir e-ticaret yazılımı olan Magento , sahip olduğu avantajlar ile en gelişmiş e-ticaret yazılımlarından biridir. E-ticaret temelli olan bu yapı, tek bir panel üzerinden çoklu mağaza yönetimi yapabilmenizi sağlar. Aynı zamanda ihtiyacınız olan çeşitli fonksiyonları da tek bir panel üzerinden kontrol edebilmenize olanak sunar. Tasarımı yapılan siteye mağaza katalogu, içerik, ödeme yöntemleri gibi özellikler eklenmesini mümkün kılar. Magento, aktif arama yazılım özelliğine sahiptir. Elastic search sayesinde ürün kodu ve yazım yanlışlarıyla da olsa aktif arama yapılmasını sağlar. Site içinde kullanıcıların yaptığı tüm hareketleri veritabanına kaydederek otomatik olarak raporunu tutar. SEO dostu yazılımların başında gelen Magento, e-ticaret yazılımlarında performansıyla öne çıkan bir sistemdir. Adobe ile uyumlu çalışan Magento, sistemde güncelleme gereken noktalarda uyarı verir. Detaylı ve planlı bir şekilde yürütülen sistemi, özelliklerin hızlı bir şekilde yansıtılmasına olanak sağlar.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close