Yazılım Geliştirme

Mikro Site Geliştirme

Mikro Site Nedir?

Mikro site, firmaların sahip olduğu genel web sitelerinin yanı sıra, özel olarak tanıtmak ve geliştirmek istediği hizmet, ürün, tanıtım ve etkinlik sitelerine denir. Markaya özel olarak tasarlanan mikro web siteler, yalnızca landing page’ten oluşabileceği gibi, kendi hosting kurulumuna sahip olan internet siteleri olarak da programlanabilir.

Mikro Site Tasarımı Özellikleri Nelerdir?

Bağlı olduğu şirket veya marka ile farklı bir URL’ye sahip olan mikro web siteleri, ürünün veya hizmetin yalnızca tek bir site üzerinde tanıtıldığı programlama çeşididir. Genellikle uygulama tabanlı olmayan bu siteler, işlevsel olmalarının yanı sıra, ayrıntılı bir programlama gerektiren landing page’lerden oluşur. Yalnızca ürün özelinde üretilen mikro site tasarımları, firmaya ait her bilgiyi içermez. Örneğin, site üzerinde markanın ana sitesinde bulunan “hakkımızda, ekibimiz, çalışmalarımız” vs. kısımlar yer almaz. Aksine, yalnızca site başlığında kullanılan ürünlerin detaylı tanıtımı yapılır, bu sayede kullanıcılar gereksiz bilgi aktarımından korunmuş olur. Markaların hizmet ve ürün tanıtımında sıklıkla tercih ettiği ve lansman niteliği taşıyan mikro site tasarımları, dönemsel olarak kurulabilir. Uygulama tabanlı üretilmeyen mikro site geliştirme modelleri, kullanıcının ilgisini çekme, ürün hakkında detaylı bilgi verme ve ürün özelinde bir tanıtım yapma amacıyla programlanır. Kullanıcı deneyimi ve etkileşime dayalı olan mikro web siteleri, markaların kullanıcılarıyla tanışması, bağ kurması ve hizmet tanıtımlarını direkt olarak aktarmasına yardımcı olur.

Mikro Site Avantajları Nelerdir?

Markanız için bir mikro site oluşturmanın birçok avantajı vardır. Mikro site için ayrı SEO çalışması yapmak ve belirli anahtar kelimeler kullanmak bu avantajların başında gelir. Aynı zamanda mikro siteye özel hedef kitle belirlemek ve reklamlarınızı buna göre ayarlamak, hem sitenizin ön sıralarda çıkmasını sağlar, hem de ihtiyacınız olan hedef kitleye direkt ürün tanıtımı yapabilmenize olanak sağlar. Mikro internet sitesi aracılığıyla ürün kampanya ve etkinliklerini daha etkili bir şekilde duyurabilir, markanızın ana sitesine backlink verebilirsiniz. Bir markanın birden fazla mikro internet sitesi modeline sahip olması, kurumsal kimliğine ve dijital alandaki prestijine doğrudan etki eder.

Nette, firmanıza özel mikro site tasarımları yaparak ürün ve hizmet pazarlama sürecini profesyonel bir şekilde yönetir.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close