Yazılım Geliştirme

Portal Geliştirme

Portal Geliştirme Nedir?

İnternet sitesi portalı, farklı bilgilere tek kanaldan ulaşabileceğiniz bir erişim merkezidir. Kullanıcılarına üyelik ve oturum açma imkanı sunan web portalı, profil bazlı bir iletişim noktasıdır. Tek bir merkezden makale, ürün, satıcı, tedarikçi, içerik bilgileri gibi çeşitli kategorilere bölünmüş bilgi kutucukları içerir.

Web Portalı Geliştirme Nedir?

Bir web portalı, çeşitli bilgi türleri için tek bir erişim noktasıdır denilebilir. Web portalı geliştirme, uygulama üzerinden iyileştirme, istemci tarafı ve sunucu tarafı komut dosyası oluşturma, kayıt sistemleri ve daha fazlasını içeren bir dizi daha gelişmiş site oluşturma becerisi gerektirir. Bir internet sitesinin sahip olduğu web portalı, genel bir merkez olabileceği gibi, özelleştirilmiş bir konu merkezli de olabilir. Farklı kategorilerdeki içerik ve bilgiyi tek bir kaynakta toplayan bir web sitesi olan portal geliştirme, aynı kanal üzerinden farklı canlı sohbet odaları, haber kanalları, e-posta alışverişi gibi birçok etkinliğin düzenlenmesine imkan sunar. Portal, farklı kaynaklardan gelen bilgileri tek bir kullanıcı arabiriminde toplayan ve kullanıcılara bağlamlarıyla en alakalı bilgileri sunan web tabanlı bir platformdur. Zaman geçtikçe, basit web portalları, dijital müşteri deneyimi girişimlerini destekleyen portal platformlarına dönüşmüştür. Bu gelişme sonucu, web portal geliştirme, kendi içinde farklı kategorilere ayrılmıştır.

Web Portalı Ne İşe Yarar?

Web portalları, yüklemiş olduğunuz e-posta pazarlaması, anket, blog yazıları, forum, kullanıcı yorumları ve ziyaretçi girişleri için tek bir merkezde organize bir yapı oluşturarak internet sitesini yönetmenize olanak tanır. Web portal geliştirme, profesyonel bir süreçtir ve detay gerektiren bir iştir. Fakat kurulumu tamamlanan bir web portalını yönetmek oldukça kolaydır, sahip olduğu anlık iletim desteği sayesinde portala girişini yaptığınız içeriğin direkt olarak sitede yayınlanmasına imkan sunar. Web portal tasarım; çoklu altyapıya sahip olan kurum ve kuruluş, vakıflar, forum sitesi sahipleri gibi çeşitli alanlarda tercih edilir. Sistemine eklenen içerikleri kategoriler altında toplayan web portalı, site üzerinde geliştirme ve iyileştirme yapılmasına olanak sağlar.

Nette, sahip olduğunuz internet sitesi için detaylı bir web portalı tasarımı hazırlar, kullanıcı arayüzü ve çoklu içerik entegrasyonu ile web portalı kullanıma hazır hale getirir.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close