Yazılım Geliştirme

B2B Web Yazılımları

B2B Nedir?

“İşletmeler arası” olarak da adlandırılan B2B, bir üretici ve toptancı veya bir toptancı ve bir perakendeci gibi işletmeler arasındaki bir işlem şeklidir. İşletmeden işletmeye, bir şirket ile bireysel tüketici arasında değil, şirketler arasında yürütülen işi ifade eder. E-ticarette en yaygın iletişim modellerinden biridir. B2B yazılımına sahip olan firmalar tarafından; depolama elemanları, perakendecileri veya bayileriyle iletişim kurmak amacıyla tercih edilir. Bu sayede firma sahipleri hem zaman, hem de efor tasarrufu yapmış olur. Aynı zamanda yanlış iletişim ya da bilgi alışverişinden doğacak hatalar giderilir.

B2B Web Yazılımı Nedir?

İki işyeri arası, kesintisiz iletişim kurabilme olanağı sağlayan bir yazılım olan B2B web yazılımı, genellikle büyük kuruluşlar ve alt dallarında bulunan bayileri tarafından kullanılır. Firma, sistem üzerinden bayilerine, saha satış elemanlarına veya destek ekiplerine anında ulaşabilir, bilgi gönderebilir. Aynı zamanda satıcılar, ürün özelinde kendi aralarında teklif verebilir ve diğer tekliflerin analizini yapabilir. İşyerinde sistematik ve düzenli çalışmayı sağlayan B2B web yazılım sistemleri, farklı departmanları birbirine bağlayan köprü görevi görür.

B2B Yazılımın Sağladığı Avantajlar

B2B yazılım sistemleri, firmanızın işbirliği yaptığı diğer markalarla iletişim halinde olmasını sağlar. Bu sayede ihtiyacınız olan herhangi bir anda bayiler ya da destek ekipleriyle iletişim kurabilirsiniz. B2B internet yazılımı, firmalar arası muhasebe, stok, envanter ve ekipman kontrolü yapabilmenizi sağlar. Yalnızca ihtiyaç amaçlı değil, firmalar arası broşür, tanıtım, fotoğraf gibi online araçların da iletilmesine imkan sunar. Online pazarlama yönetiminde önemli bir rol oynayan B2B web yazılımı, ürünlerinizin maliyetsiz ve zahmetsiz yollardan tanıtımını gerçekleştirir. Günün her saati kullanılabilir olarak tasarlanan B2B web yazılım sistemleri, online ortam üzerinden sanal fuar, kampanya, reklam ve envanter reklamının diğer firmalara ulaşmasında büyük rol oynar. Markanızın ulaştığı Pazar yerini genişleten ve diğer üreticilerle paylaşım yapılmasına olanak sağlayan B2B yazılım, satışlarınızı da doğru orantılı artırır. Aynı zamanda rakip analizi yapmanıza da imkan sunar. İç ve dış pazardaki ürünleri gözlemlemeye fırsat tanır, performans takibinizi yapar. Dijitalde büyümek isteyenler tarafından kullanılan B2B web yazılım, firma içi bilgi alışverişini kolaylaştırır.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close