Dijital Pazarlama

E-Mail Marketing

E-Mail Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?

E-posta pazarlama, markanızın hizmetlerinin, ürünlerinin ya da kampanyalarının mail aracılığıyla hedef kitleye ulaştırılmasına denilen güçlü bir pazarlama kanalıdır. E-posta pazarlama olarak da sıklıkla kullanılan bu terim, yeni bir ürünü, kampanyanızı ya da reklamlarınızı dijital mecrada dağıtmanıza olanak sağlar. Hedef kitlenize almış olduğunuz kullanıcı ya da ortakları mail listesine ekleyerek hepsinin tek seferde güncellemelerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, olası ortaklıklarınızı e-posta pazarlama stratejisi aracılığıyla kurabilir, marka bilinirliğinizi arttırmaya yönelik çalışmalar düzenleyebilir, var olan müşterilerinizi de güncel gelişmelerden haberdar tutabilirsiniz.

E-Mail Marketing Avantajları Nelerdir?

Markanız için etkili bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturmak, az maliyetle geniş bir hedef kitleye ulaşmayı beraberinde getirir. Kitle iletişiminde pek çok avantajı bulunan e-posta pazarlaması, alıcılara ana pazarlama kanallarından daha kolay yollardan ulaşmanızı sağlar. Aynı zamanda, kendi stratejinizi tamamen kendiniz oluşturabileceğiniz mail marketing ile iletmek istediğiniz her türlü mesajı tek seferde gönderebilirsiniz. Öne çıkan e-mail marketing faydaları arasında olan bir diğer özellik de, yalnızca sizin seçtiğiniz kitlenin e-postayı alacak olmasıdır. Rakipleriniz ya da hedef kitlenizin dışında kalan kişiler, e-posta pazarlaması yoluyla haberdar edilmez. Direkt ve kesin bir pazarlama biçimi olan mail pazarlaması, neredeyse hiç ön hazırlık gerektirmeyen pazarlama araçlarından biridir.

E-Mail Marketing Satışlarınıza Nasıl Etki Eder?

Online pazarlama stratejileri arasında popülerliğin koruyan e-posta pazarlaması, hızlı geri dönüşleri ile dikkat çeker. Yalnızca ürün tanıtımı ya da kampanya planlaması için kullanılmayıp, site ve reklamlara yönlendirme de yapılabilen e-mail marketing pazarlama araçları, internet sitenize geri dönüş yapılmasında da büyük rol oynar. Uzun vadede marka bilinirliğinizin artırılmasında ve var olan müşterilerin aktif şekilde haberdar tutulmasını sağlar. Kullancıyı harekete geçiren pop-up ve tasarımların kullanıldığı mailler, direkt olarak internet sitesi, üyelik formu, iletişim formu gibi trafiğinizi arttıracak unsurlar barındırır. Aynı zamanda bayiliklerinize de kolayca ulaşmanızı sağlayan e-posta pazarlaması, eş zamanlı olarak kampanya ve reklam duyurusu yapmanıza da imkan tanır.

Nette Interactive, isteğinize göre tüm kampanya, lansman, proje ve bilgilendirme e-mail pazarlama sürecinizi profesyonel bir şekilde yürütür.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close