Kreatif Çözümler

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı Nedir?

Logo, bir markayı ya da firmayı temsil eden, kelimeler ya da simgelerle oluşturulan görsel tasarımlara denir. Firmaların logosu, dijital veya basılı her türlü alanda kullanılan tasarımlardan oluşur. Markanın imzası niteliğini taşıyan logo, sık sık değiştirilmemelidir. Bu nedenle logo tasarımı aşaması detaylı bir süreçten oluşur. Rakipleriniz arasında öne çıkmak ve müşteriler tarafından kolay tanınmak için firmanıza ait özgün bir logonuz olmalıdır. Yıllar boyu kullanacağınız bu tasarım ile müşterilerinizin aklında yer edinebilirsiniz.

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Markanız için yapılan logo tasarımı çalışmaları, aşamalar ile gerçekleştirilir. İlk adımda, markanızı temsil eden güçlü bir tasarım seçilir. Bu tasarım firmanın baş harflerinden, firmanın tam adından ya da maskotundan oluşturulabilir. İkinci adım olarak, logoda kullanılacak renk seçimleri yapılır. Firmanızı temsil eden güçlü renkler seçilerek logonun akılda kalıcı olması amaçlanır. Markalara logo tasarımı yapılırken iki farklı seçenek sunulur, logonun görsellerden oluşması ya da tipografik tasarımlar kullanılması müşterinin tercihine bırakılır. Tipografik tasarımlar, markanın adını içeren yazılı modellerden oluşur. Bunun yanı sıra, görsel logo tasarımları da hizmet veya ürünleri temsil eden, genelde minimal tasarımlardan oluşan çizimler ile hazırlanır. Logo tasarımı yapılırken kullanılan görsel ve metinsel öğeler, firmanızın oluşturmak istediğiniz imajına uygun olarak hazırlanır.

Markalar İçin Logo Tasarımı Neden Önemlidir?

Marka kimliği oluşturma çalışmalarının önemli aşamalarından biri olan logo tasarımı, yaratılmak istenen kurumsal imajın sağlanması için gereken unsurlardan biri olarak görülür. Markaya oluşturulan logo, dijital ve geleneksel platformların hepsinde kullanılır. İmza niteliği taşıyan logo tasarımları, müşteri ve kullanıcıların markaya dair ilk izlenimi büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle oluşturulan logonun sürekli, zamansız ve akılda kalıcı bir tasarıma sahip olması çok önemlidir. Kurumsal kimliğinizle bütünleşen bu tasarım, kartvizitlerden web sitesine kadar birçok alanda markanızı temsil eder. Firma hizmet ve ürün tanıtımlarını gerçekleştirmek için yapılan logo tasarımları, aynı zamanda hedef kitleye göre şekillenebilir. Bunun yanı sıra, logonun birkaç farklı hali hazırlanarak çeşitli platformlarda bir bütünlük sağlanabilir.

Nette, markanızın kurumsal kimliğine uygun logo tasarımı çalışmaları yürüterek çeşitli platformlarda kullanılabilir hale getirir.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close