E-ticaret Sitesi

Opencart

Opencart Nedir?

 

Markaların dijitalde büyümesi ve işlerini e-ticaret boyutuna taşıması açısından önemli bir adım olan Opencart, çok yönlü ve kapsamlı bir e-ticaret yazılım platformudur. PHP tabanlı olan bu yazılım, geniş ödeme entegrasyonları ile çoklu mağaza satışı bulunan e-ticaret sitelerinin yapımında sıklıkla kullanılır

Açık Kaynak Kodu Nedir?

Açık kaynak kodu, admin panelindeki kullanıcıların sistemde sonradan iyileştirme, geliştirme ve değiştirme yapabildikleri sistemlere verilen isimdir. Bir internet sitesinin güncel tutulması ve yeni özellikler eklenebilmesi için gereken en büyük faktör olan açık kaynak kodu, çoğunlukla site üzerinden satış yapılan e-ticaret sitelerinde kullanılır. Bu sayede web sitesi üzerine yeni ürün, mağaza ve kullanıcı girişleri yapılabilir. Aynı zamanda site güvenliğinin ihlali durumlarında anında müdahale edebilmeyi mümkün kılar.

Öne Çıkan Opencart Özellikleri Nelerdir?

Çevrimiçi platformlarda ürün satılmasının gerçekleştirilebildiği Opencart yazılımı, e-ticaret tabanlı internet sitelerinde en çok kullanılan açık kaynaklı yazılımlardan biridir. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle sitenin sürekli güncel tutulabilmesi, Opencart’ı profesyonel e-ticaret yazılımları arasında öne çıkarır. Opencart’ı diğer yazılımlardan ayıran başlıca özellikleri şunlardır; Açık kaynak kodlu yazılımların başında gelen Opencart ile sistem üzerinden istediğiniz an değişiklik yapabilirsiniz. Kullanıcı ve admin dostu bir yazılım olan Opencart, sisteminde birçok probleme hali hazırda çözüm içerir. Hafif yapısıyla büyük sunucu gereksinimlerine ihtiyaç duymadan çalıştırılabilir. Tek sistem üzerine çeşitli kargo ve ödeme entegrasyonları uygulanabilen Opencart, çoklu mağaza içeren e-ticaret web sitesi yazılımlarında tercih edilir.

Opencart Avantajları Nelerdir?

Güvenlik: Opencart, sistemdeki hataları tespit eden ve gerekli noktalarda çözümler sunan bir sistemdir. Büyük ölçekli profesyonel e-ticaret projelerinde güvenliğin maksimum seviyede tutulması için Opencart kullanılır.

Tutarlılık: Açık kaynak kodu özelliği sayesinde web sitesinde sürekli olarak geliştirmelerin yapılabildiği Opencart, uzun soluklu ve geniş çaplı projelerde rahatlıkla tercih edilebilir.

Entegrasyon: E-ticaret sitelerinde çoklu mağaza, kargo ve ödeme entegrasyonlarının tek bir sistem üzerinden bir araya getirilmesini sağlar. Bu sayede hem lokal, hem de global satış yapılabilir.

Nette Interactive, e-ticaret projelerinde en çok tercih edilen yazılım sistemlerinden biri olan Opencart’ı kullanır.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close