Basılı İşler

Katalog ve Broşür Tasarımı

bhjkbhjkbhıbhıhjıbhj

Katalog ve Broşür Tasarımı Nedir?

Markaların reklam katalogu niteliği taşıyan broşür tasarımları; ürün, marka, hizmet veya kampanya tanıtım çalışmalarının olmazsa olmazıdır. Etkili ve akılda kalıcı bir pazarlama yöntemi olan bu tasarımlar, potansiyel müşterilerin dikkatini çeker, aynı zamanda yeni kampanya ve reklam duyurularının görsellerle desteklenmesini sağlar. İster hazır şablon, ister de özel tasarım şablonlar üzerinde çalışılan katalog ve broşür tasarımları, online üzerinden görüntülenebilir hale getirilerek internet sitesi, portal gibi çeşitli kaynaklardan ulaştırılabilir. Profesyonel tasarımlarla renklendirilen ve kampanya ürün görselleriyle desteklenen katalog ve broşür tasarımları, ürünlerin kısa tanıtım metinleri, marka vizyonu, marka sloganı gibi metinler içerebilir. Çevrimiçi ortamda kullanılmaya hazır hale getirilen katalog ve broşür tasarımları, reklamlar veya kurumsal siteniz aracılığıyla PDF olarak indirilebilir ve detaylı incelenebilir.

 

Katalog ve Broşür Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Firmaların ve kurumların tasarım çalışmalarına yönelik adımlar atılmadan önce iletilecek mesaj net olarak belirlenmelidir. Böylece tasarımın bir dili ve konsepti oluşur. Bu kavram ve fikir aracılığıyla bütüncül bir yaklaşım sergilenmektedir. Tasarımların tutarlılığı ve verimliliği en üst düzeye çıkarılır. Bu süreç profesyonel grafik tasarımcıları tarafından organize edildiğinde elde edilecek başarı oranı artar. Müşterilerin ürün ve kampanyalardan kolay yoldan haberdar edilmesini sağlayan katalog ve broşür yönetimi, hem geleneksel, hem de dijital pazarlamada güçlü bir strateji haline gelmiştir.

 

Markanız İçin Katalog ve Broşür Tasarımı Nasıl Yapılır?

Katalog ve broşürler, markanın kurumsal kimliğine uygun öğelerden oluşmalı ve firma imajına olumlu katkı sağlayacak bir sunuma sahip olmalıdır. Yaratıcı fikirlere sahip klasik katalog ve broşür tasarımlarının yanı sıra hedef kitle üzerinde olumlu algılar oluşturacak özgün tasarım çizgisi takip edilmelidir. Böylece tanıtım faaliyetlerinden elde edilmek istenen fayda maksimum oranda elde edilir. Reklam, tanıtım ve pazarlama çalışmalarında en önemli detaylar arasında yer alan akılda kalıcılık, katalog ve broşür tasarımları oluşturulurken de göz önünde bulundurulur. Marka imzası ve logo, amblem gibi işaretlerin yer verildiği basılı işler, aynı zamanda online üzerinden görüntülendiğinde de akılda yer edinmeyi başarır.

Nette, markanıza uygun katalog ve broşür tasarımı çalışması yapar, online ve basılı ortamda kullanılabilecek ve dağıtılabilecek hale getirir.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close