Yazılım Geliştirme

Responsive Web Site

Responsive Web Site Nedir?

Türkçeye “Duyarlı Web Tasarımı” olarak geçen Responsive web site, bir internet sitesinin, görüntülenmek için kullanıldığı çeşitli cihazlara karşı sahip olduğu görünüm değişikliklerine denir. Bir başka deyişle yapılan internet sitesi tasarımının her türlü cihazda görüntülenmeye uygun olmasını sağlamaktır. Günümüzde internete bağlanabilen her türlü cihazlardan görüntülenebilen ve görüntülenme esnasında tasarımında bir sorun oluşmayan her site responsive web sitesi olarak adlandırılır.

Responsive Web Site Özellikleri Nelerdir?

Responsive internet sitelerinin en önemli özelliği, tüm akıllı cihazların ekranlarına uyum sağlayabilmesi olarak belirlenebilir. Duyarlı internet sitesi tasarımı, bir markanın dijitalde büyümesi için oldukça önemli bir detaydır, kullanıcıların internet sitesine her türlü cihaz üzerinden sorun yaşamadan giriş yapabilmesini sağlar. Küçük ekranlı akıllı telefonlardan, büyük hacimli TV ekranlarına kadar her türlü ekran genişliğine ve boyutuna uyum sağlayabilen duyarlı web sitesi tasarımları, profesyonel bir kurulum ve yönetim gerektirir. Responsive bir web sitesi oluşturmak, sıfırdan oluşturulan bir sitenin tüm özelliklerinin farklı boyutlara entegre edilmesi demektir. Görsel, metin ve site içi bağlantıların entegrasyonları yapıldıktan sonra cihazlar üzerinden kontrol edilen duyarlı web siteleri, siteye giriş yapan kullanıcıların siteden maksimum deneyimi almalarını sağlar.

Responsive Web Site Avantajları Nelerdir?

Markanızın sahip olduğu duyarlı web sitesi tasarımı, hem size, hem de dijital kimliğinize olumlu olarak yansır. Markanızın UI ve UX deneyimini iyileştiren bu tasarım stili, CSS başlığı altında geliştirilir. Siteye giren ziyaretçilerin sorunsuz bir sörf deneyimi yaşamasını sağlayan responsive web site, site trafiğinizi ve ziyaretçilerin sitede geçirdiği vakit oranlarını arttırır. Site içerisinde kullanılan görsellerin de değişken olmasına dikkat etmek ve siteyi tüm akıllı cihazlara uyumlu hale getirmek, web sitesinin altyapısının güçlenmesini sağlar. Bir web sitesini çeşitli cihaz görünümlerine uyumlu hale getirmek, sitenin yavaşlama sorununu ortadan kaldırır ve performansında artış gösterir. Hem kurumsal hem de e-ticaret sitelerinde kullanılabilen responsive web site altyapısı, sitenizi kullanıcı dostu bir hale getirir. Nette, internet sitenizi profesyonel duyarlı bir web sitesine dönüştürür, çeşitli cihaz görünümleriyle uyumluluğunu kontrol eder ve site içi performansı artırır.

Çerez Kullanıyoruz!
Hizmetlerimizi en iyi şekilde sunabilmek ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlayabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
close